Mert Alemdar
Mert Alemdar
Beni takip edin...
Beni dijital platformlarımdan takip edebilirsiniz.
Sosyal medya da aklınıza gelebilecek birçok mecrada bulunuyorum. 

Yandaki sosyal medya kanallarımdan değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Aşağıdaki düğmeye tıklayarak email adresinizi bırakırsanız size düzenli olarak, sıkmadan, tadında, faydalı ve ilginç bilgiler vereceğim. Trendlerden gidişattan uzak kalmayacaksınız.

Takipte kalalım...
Sosyal Medya
"Hayal İle Hedef arasındaki fark eylemdir..."
Bölüm 1: Mert Alemdar
Kariyerime başladığım 2000 yılından beri teknoloji, bilişim, internet hep hayatımda oldu. 2000 yılında e-Ticaret sitesi satmaya çalışarak başladım iş hayatıma. 2009 da kendi işimi kurana kadar 7 farklı firmada çalıştım.
2009 dan bu güne kadar 8 şirketim oldu. Bu şirketler zaman içinde değişimlere uğradılar. Kimisi kapandı, kimisi isim değiştirdi, kimisi sektör değiştirdi. Bugüne kadar 450'nin üzerinde şirketlerimde çalışanım olmuş. Tren devam etmiş. Onlar istasyonlarda binmişler ve inmişler. Aynen benim 9 yılda 7 farklı firmada yaptığım gibi. Deneyim kazanmışlar. 

Bu süre zarfında ben her geçen gün yeni bir şey daha öğrendim. Her gün değeri para ile biçilemeyecek hayat iş ve ticaret deneyimleri kazandım. Her yeni şirket, her yeni sektör, her yeni iş arkadaşı bu deneyimlerimi büyüttü derinleştirdi.

Bugün 2 şirketim ayakta. Faaliyetine devam ediyor. Ancak ben çok değiştim...

Hayata bakışım, ticarete bakışım değişti. İş yapış biçimim değişti. Artık şunu biliyorum; Bulunduğumuz anı iyi değerlendirmek lazım. Rüzgarların kokusunu iyi almak lazım. Ticarete duygusal bakmayıp mantığımızı dinlememiz lazım. 

Ben de öyle yapıyorum...

Bölüm 2: Havada e-Ticaret Kokusu Var!
Havada e-Ticaret kokusu var. E-Ticaret hiç olmadığı kadar atakta ve yükselişte. Her geçen gün eTicaret alanındaki dünya devlerinden bir rekor haberi geliyor. Türkiye’de e-Ticaret grafikleri dikey uçuşta.
Peki biz ne yapmamız lazım? Kıyısından köşesinden e-Ticarete bulaşmamız lazım. Elimize, yüzümüze, üstümüze sinmeli bulaşmalı. Çünkü yakında içinde olmayan çok pişman olacak gibi.
Peki tam şu anda bugün ne konuşuluyor? Amazon, Drop Shipping, Amazon FBM, Amazon FBA, Etsy, Ebay, Shopify, ClickFunnel, n11, Gittigidiyor, Hepsiburada konuşuluyor.

Bu yüzden bu günlerde bu taraflara kulak kabartın derim...

Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İstiyormusun?
Beni Sosyal Medya da Takip Et
© 2018 - Mert Alemdar